Forma1 Blog: 2010. szeptember

Szeretettel köszöntelek a Forma1 Fan Club közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz Köszöntelek a sebesség szerelmesei között!
Remélem tetszik amit találsz nálunk és szívesen csatlakozol hozzánk!!!A Forma-1 az autósport legfelsőbb kategóriája itt a legjobbak küzdenek egymással!

Forma1 Fan Club blogja - 2010. szeptember

A Szingapúri Nagydíj Fernando Alonso győzelmével ért véget, amivel a spanyol pilóta megelőzte az összesítésben Lewis Hamiltont, aki sorozatban másodszor esett ki. A nemzetközi sajtó nagy elismerésben részesítette a győztest és többen is a Ferrarit tartják a Red Bull legnagyobb kihívójának.

Németország

Focus: "Alonso a győzelem utáni szomját, Kovalainen az autóját oltotta. Vettel ismét csatában van a bajnoki címért."

Spiegel: "Fernando Alonso a Red Bull legfőbb ellenfele a bajnoki címért folytatott csatában.

Utolsó hozzászólás

G á b o r-- üzente 13 éve

Már csak valami hazai pletykalap idézete kellet volna,amibe még sebestény balázst is hozzáteszik a cikkhez és mindjá jó lett volna az ujság eladási statisztikája.

Tovább

Az éjszakai verseny eredménye.

13 éve | [Törölt felhasználó] | 0 hozzászólás

Stay with this guys, you're hleipng a lot of people.

13 éve | [Törölt felhasználó] | 1 hozzászólás

A Singapore Street Circuit egy utcai versenypálya Szingapúr belvárosában. Az ötödik pálya, amit Hermann Tilke tervezett. Tilke tervezte a Maláj, a Bahreini, a Török és a Kínai Nagydíj helyszínét, de ne feledkezzünk meg az újonnal épült Valenciai ringről sem, ahol a 2008-as Európa Nagydíjat rendezték meg.

Ez az utcai pálya 2 hídon, és egy körforgalmon halad át, hosszabb-rövidebb egyenesekkel, sok kanyarral, és persze sok előzési lehetőséggel. Érdekessége, hogy a verseny éjszaka, lámpafénnyel kivilágított pályán van, amit az olasz Valerio Maioli cége  kivitelezett

Verseny: 2010.

Farkas Ildikó üzente 13 éve

VÁLTOZATOS, FORDULATOKBAN GAZDAG VERSENY VOLT A SINGAPORE-I.NAGY A HARC A GYŐZELEMÉRT, ÍGY SOK VESZÉLES SZITUÁCIÓ TANÚI LEHETTÜNK.
ÉN SZEMÉLY SZERINT ÖRÜLTEM ALONSO GYŐZELMÉNEK.

Tovább

Németország

Frankfurter Allgemeine Zeitung: "Egy késői kerékcserével Vettel megzavarta a vetélytársakat és megcsípte a negyedik helyet. A győzelmet Alonso szerezte meg, a tabella élére pedig Webber állt."

Süddeutsche Zeitung: "Vettel egy varázslatos taktikával versenyben maradt a címért."

Welt: "A Ferrari egy blöffel nyerte meg az Olasz Nagydíjat: a 36. körben a Ferrari és a McLaren szerelői is kerékcserére várakoztak, de csak Button ment ki a boxba.

Feriancz Rozika üzente 13 éve

Köszönöm az összefoglalást!
Nagyon jól futottak. Hamiltont nem bánom, de Alonsonak nagyon örülök!

Tovább

Ferrari győzelem Monzában.

Végeredmény

1. Alonso Ferrari 1:16:24.572 2. Button McLaren-Mercedes + 2.938 3. Massa Ferrari + 4.223 4. Vettel Red Bull-Renault + 28.193 5. Rosberg Mercedes + 29.942 6. Webber Red Bull-Renault + 31.276 7. Hulkenberg Williams-Cosworth + 32.812 8. Kubica Renault + 34.028 9. Schumacher Mercedes + 44.948 10.

[Törölt felhasználó] üzente 13 éve

Még mindig nyitott a verseny. Öten esélyesek. Én Buttonnak szurkolok.

Tovább

Megvalósult Olasz álom Ferrari POLE!

1. Alonso Ferrari 1:22.646 1:22.297 1:21.962 2. Button McLaren-Mercedes 1:23.085 1:22.354 1:22.084 3. Massa Ferrari 1:22.421 1:22.610 1:22.293 4. Webber Red Bull-Renault 1:23.431 1:22.706 1:22.433 5. Hamilton McLaren-Mercedes 1:22.830 1:22.394 1:22.623 6. Vettel Red Bull-Renault 1:23.235 1:22.701 1:22.675 7. Rosberg Mercedes 1:23.529 1:23.055 1:23.027 8.

Tovább

A Ferrari nem kapott büntetést!

A németországi versenyen a gárda 100 ezer dolláros büntetést kapott. Az olaszok elfogadták a büntetést, és nem sokkal később átutalták a teljes összeget az FIA bankszámlájára.

A „csekk” mellé egy idézés is járt a WMSC elé. Sokan a csapat kizárását, vagy pontlevonást követeltek.

A tanács kihallgatta a Ferrari előjáróit, valamint a versenyzőket, és végül úgy döntött, nem ró ki újabb büntetést a csapatra.  Az ügyben egyhangú döntés született.

Normális ésszel felfoghatatlan ,ami ebben a "sportágban" folyik !!! Mi az , hogy a csapat nem adhat utasítást saját versenyzőjének, mi az hogy a versenyzőnek adott esetben nem csapata hanem az ellenfél érdekeit kell szolgálni csapattársán ,anyján , apján átgázolva...
A bunkó ellenfelek , a vért kíváno ujságirok , gátlástalan pénzemberek ferde hajlamai lettek urrá...Megbolondult itt mindenki ?????

Tovább

Az 5 kilométer hosszú versenypályán, a Monzai Királyi Parkban, Olaszországban, Milánótól északkeletre 1922. Szeptember 22-én rendezték meg a nyitóversenyt. A versenypályán autó és motorversenyeket rendeznek. 1950-óta rendezik meg itt mindössze egyetlen éves megszakítással a Formula–1 Olasz Nagydíjat. 1980-ban a pálya átépítése miatt az Olasz Nagydíjat egy évre az imolai Autodromo Enzo e Dino Ferrari versenypályára helyezték át.

A pályán 1992 óta több nagy változtatást hajtottak végre a sikánokon. Az 1935-ben épített három híres sikán: a Prima Variante, a Variante della Roggia és a Variante Ascari.