Forma1: Honnan jön ,és merre tart Bruno Senna?

Szeretettel köszöntelek a Forma1 Fan Club közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz Köszöntelek a sebesség szerelmesei között!
Remélem tetszik amit találsz nálunk és szívesen csatlakozol hozzánk!!!A Forma-1 az autósport legfelsőbb kategóriája itt a legjobbak küzdenek egymással!

Forma1 Fan Club vezetője

Azt minden F-1 rajongó tudja hogy Bruno a legendás Ayrton Senna unokaöccse,de honnan jön ,és merre tart az ifjú tehetség?

-Az első ellenfél Ayrton!

Bruno Ayrton bátorítására ült be annak régi Go-Kartjába,és szorgalmasan gyakorolni kezdett.Több alkalommal versenyeztek egymással, és Bruno nem is egy alkalommal legyőzte bajnok rokonát.Ezekben az időkben hangzott el a ma már legendássá vált mondat Ayrtontól:"Ha úgy gondolják hogy jó vagyok,akkor várják csak ki amíg láttják unokaöcsémet Brunot versenyezni."A 94-ben bekövetkezett tragédia után Brunot a család eltiltotta a versenyzéstől.

-"Versenyezni akarok!"

Elmúlt 18 éves mikor közölte a családdal hogy versenyezni akar.Nem tudtak mit tenni így engedték autózni,de akkor úgy gondolták múló fellángolás az egész.

-Az első lépések.

Gerhard Berger, Senna egykori csapattársa felkarolta Brunot ,és egy Formula BMW volánja mögé ültette.A bajnokság utolsó hat futamán indulhatott és 6 pontot szerzett.Ez elég volt arra hogy egy F-3-as szerződést kaphasson.

-A Forma-3-as évek.

2005-ben és 2006-ban a Forma-3-ban autózott a Raikkonen-Robertson csapatánál.Tudása itt is megmutatkozott.Első ponjait Doningtonba szerezte itt 6. lettA dobogóra is felálhatott első szezonjában Silverston-ban és elérte első pole-ját is a Nürburingen.2005 ben 75 pontot gyűjtött amivel 10. lett.2006-ban fantasztikus szezonrajtot vett az Oulton parkban szakadó esőben mindkét versenyt megnyerte,

network.hu

ekkor hasonlították először Ayrtonhoz a vezetési stilusa miatt.A bajnokságot végül 229 ponttal zárta a 3. helyen.A Forma-3-as karriert végül 5 győzelemmel zárta.

-Egy újabb lépés a GP-2.

2007-ben és 2008-ban a GP-2-ben szerepelt első szezonját az Arden International csapatánál töltötte.Első versenyén Bachreini-ben a 4. lett!Első győzelmére sem kellett sokat várni a bajnokság 3. versenyén elsőként intették le Barcelonában.A szezont végül 34 ponttal a 8. helyen zárta.2008-ban az iSport International csapatánál szerepelt.Itt 64 pontot gyűjtött és 2. lett a bajnokságban.

-Az első F-1 teszt!

2008 novemberében a Honda csapatánál tesztelhette annak Forma-1-es autóját.A teszteken riválisa akivel a pilótaszerződésért küzdöttek Lucas Di Grassi volt.Riválisánál jobb időket autózott,pedig volt olyan nap hogy Di Grassi több kört teljesíthetett nála ,de ez is kevés volt Senna legyőzéséhez.A Honda kivonulásával azonban elmaradt a debütálás a legjobbak között.

-Addig is Le Mans széria.

Senna elfogadta hogy várnia kell a Forma-1-re,de addig is hogy további tapasztalatokat szerezzen ,és hogy formában maradjon a Le Mans szériában indult 2009-ben.Itt az Oreca csapatánál autózott és részt vett a legendás Le Mans-i 24 órás versenyen ahol végül visszaléptek a sok technikai hiba miatt.Végül az 5 versenyes sorozatot a 16. helyen zárta.

-A nevem Senna... BRUNO SENNA!!!

2009 Október 30.-án hivatalosan is bejelentették hogy Senna aláírta első Forma-1-es szerződését a szintén újonc spanyol Campos Meta Team-el.

-Célok az első szezonban és utána.

Senna a terveiről így nyilatkozott:"Bízom abban hogy rövid időn belül mindenki Rám,Brunora nem pedig nagybátyám vezetéknevére fog emlékezni.Metanultam ezzel együtt élni,és bár megvallom hogy sokat segített a kezdetekben,különösen a szponzorok felkutatásakor,és a szerződések megkötésekor.De ahhoz hogy versenyző legyél jóval több kell,született tehetségnek kell lenned.Pontokat szeretnék szerezni új csapatomnak,és azt szeretném hogy mi legyünk a legjobbak az újonc csapatok között.Távlati célom pedig mi lenne más mint a bajnoki cím megszerzése.Azzal hogy itt vagyok nem érem be."